Zbiór herbaty

Uprawa herbaty wymaga odpowiednich warunków – gdy zostaną spełnione, przychodzi czas na zbiory. Po okresie dojrzewania, kiedy krzewy są już gotowe – co następuje po około 4-6 lat, roślina kształtuje pierwsze, młode pędy i nadaje się do „wykorzystania”.

Proces

Za zbiory zabierają się robotnicy, którzy wyposażeni są w specjalne, noszone na plecach kosze. Każdy z nich zrywa jeden pączek kwiatowy oraz po dwa listki wierzchołkowe z każdego krzewu, a robi się to co 10-15 dni. W przypadku herbaty, żniwa odbywają się w odstępie około 10 dni, ponieważ krzewy muszą „odpocząć” i wytworzyć kolejne liście i pąki.

Wszystko wymaga ogromnej staranności i poświęcenia – niestety mimo doświadczenia zbieraczy, producenci herbaty często mechanizują proces zbierania, przez co niestety doprowadzają do niszczenia roślin.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)