Zalewanie i nasiąkanie

Proces przygotowywania wykwintnej, wyśmienitej herbaty nie jest skomplikowany – potrzebna jest jednak podstawowa wiedza na temat poszczególnych elementów, gwarantujących sukces w tej kwestii.

Zaraz po wyborze herbaty, przygotowaniu odpowiedniego czajnika, przygotowaniu odpowiedniej ilości suszu i gotowaniu wody w prawidłowy sposób przychodzi czas na kolejny ważny element – zalewanie i nasiąkanie herbaty.

Zalewanie herbaty

Każda herbata jest inna – każda wymaga nieco innego „traktowania”, dlatego warto jest poświecić swojemu ulubionemu rodzajowi herbaty trochę czasu i dowiedzieć się co zrobić, aby wydobyć jak najlepszy smak.

Od rodzaju herbaty zależy zatem jej zalewanie – liczy się temperatura wody, jaką zalewamy naszą herbatę. Dla przykładu – herbata czarna wymaga wody w temperaturze około 95 stopni, natomiast zielona i biała około 75 stopni.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)