Właściwości herbaty

Wiadomo w każdym razie skąd wzięła się Pu-Erh, herbata mało smaczna, ale robiąca ogromną furorę. Nazywana jest też czerwoną herbatą, zaś Chińczycy tym mianem określają każdą herbatę fermentowaną nie zieloną, dającą napar o czerwonym zabarwieniu Pu-Erh jest rodzajem czerwonej herbaty pochodzącej z prowincji Xunnan.

Ta stara herbata, która jak dobre wino, bardzo długo dojrzewa. Po wstępnej fermentacji musi leżakować przynajmniej 5-6 lat, w ciemnym i wilgotnym miejscu. W tym czasie na liściach osadzają się bakterie, którym herbata zawdzięcza swoją wartość odżywczą. Im starsza herbata tego gatunku, tym cenniejsza.

Zdarzają się pięćdziesięciu i stuletnie herbaty Pu-Erh. Takie herbaty zazwyczaj kosztują majątek, są koneserzy, którzy gotowi są zapłacić tysiące dolarów za jej walory zdrowotne i niestety nienajlepsze, ziemisty smak.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)