Produkcja tradycyjna

Liście herbaty zbiera się i układa na specjalnych warstwach, tworząc z nich cienkie warstwy. Następny etap to ręczne zwijanie liści i ponowne ich rozwijanie – tym razem jednak układa się je w miejscu wilgotnym i ciepłym. W momencie pękania rozpoczyna się fermentacja liści -aby osiągnęły pełną dojrzałość, potrzeba im jednak około 4 godzin.Reakcje jakie zachodzą w takiej chwili, uwalniają enzymy, dzięki którym uzyskujemy pełnię wspaniałego smaku. Ostatecznie, po całkowitej fermentacji liście zabezpiecza się poprzez podgrzewanie lub palenie.

Produkcja mechaniczna

Produkcja ta różni się od systemu tradycyjnego przede wszystkim wykorzystywaniem maszyn. Dzięki nim skracany jest czas suszenia liści, a koszta i czas wyprodukowania herbaty ulegają znacznemu zmniejszeniu. Te rodzaj produkcji wiąże się jednak głównie z wytwarzaniem herbaty nadającej się do torebek.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)