Oolong

Herbaty Oolong pochodzą z prowincji Fuijan. Jest ich wiele, ale na zachodnim rynku większość z nich trudno znaleźć. Najbardziej popularnymi są jedynie: yerba mate, Se Zhong, oraz Shui Hien. Po podaniu ich procesowi fermentacji i ponownym wysuszeniu, dają różnorodne napary od bardzo delikatnych, wręcz słodkich, owocowych, do ciemnych i aromatycznych.

Najcenniejsze herbaty

Za najcenniejsze herbaty uważa się zielone, niefermentowane wytworzone w Chinach w ogromnej ilości rodzajów i gatunków. Niestety w zachodnim świecie nie cieszą się one taka popularnością, jak herbaty czarne. Zielona herbata przede wszystkim pita jest przez Chińczyków, Hindusów, Japończyków, mieszkańców Tunezji, Maroka i Algierii. Popularna jest ona także wśród wędrowców z azjatyckich stepów i wszystkich tych, którzy cenią jej walory dietetyczne i zdrowotne.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)