Kupujemy herbatę

Większość ludzi kupuje herbatę reagując na bodźce zapachowe, wzrokowe czy smakowe. Próbujemy ocenić zawartość po wyglądzie listków, czy też po zapachu, zaś dla większości z nas jest to zadanie trudne. Jedni kupują, więc herbatę luzem, często silnie aromatyzowaną, inni yerba mate, gdyż uważają, że świetnie radzi sobie z problemami trawiennymi, zaś jeszcze inni chwalą aromat i smak, jakim cechuje się herbata czarna.

O jednych herbatach mówi się, że lubią je mężczyźni, inne polecane są dla pań młodszych i starszych. Jednakże trudno ocenić herbatę bez próbowania naparu. Tego niekiedy nie potrafią nawet wytrawni testerzy.

Jak widać herbata herbacie nierówna, choć wyglądają czasem bardzo podobnie. O to, aby na nasze stoły trafiała zawsze najlepsza herbata, żeby była ona zawsze tak samo smaczna, na wszystkich giełdach świata, a jest ich obecnie dziewięć, walczy rzesza anonimowych testerów herbaty.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)