Kostki, torebki, kapsułki

Testerzy smakują i wąchają herbaty na giełdach świata, zaś producenci wciąż „węszą” w poszukiwaniu nowych rozwiązań, które zapewniają im możliwie najlepszą pozycję na rynku i bezpieczeństwo finansowe. Dziś bardzo często okazuje się, że kupujemy herbatę nie ze względu na jej smak, lecz atrakcyjny wygląd.

Torebki z herbatą

Pierwsze torebki z herbatą, uszyte z jedwabiu pełniły funkcję próbek wymyślił w 19 4 roku Thomson Sullivan z Nowego Jorku. Herbata ekspresowa po raz pierwszy pojawiła się w San Franciszko w 1920 roku.

Początkowo torebek tych używali wyłącznie dostawcy potraw i artykułów żywnościowych. Jednak już w 1935 roku okazało się, że większość tak pakowanej herbaty kupują gospodynie domowe. W ten sposób herbata stała się coraz bardziej popularna, zaś wkrótce znajdowała się już w każdym gospodarstwie domowym.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)