Herbaty ekspresowe

Rosnąca popularność herbat ekspresowych sprawiła, że zaczęto szukać sposobów na połączenie wygody i higieny. Doskonale nadawał się do tego indywidualny ekspresowy system parzenia. Dostępne na rynku herbaty w torebkach stały się znacznie lepsze i miały szanse osiągnąć najwyższą, jakość. Na zachodzie najpopularniejsze stały się torebki zawierające prawdziwe liście herbaty.

Japońskie kapsułki

Japońskie kapsułki uważane były za bardziej nowoczesne i eleganckie aniżeli herbaciane torebki. Zawierały one w sobie ekstrakt, jakim była zielona herbata i były też efektem poszukiwania „złotego środka”.

Te tendencje do produkowania bardziej wyszukanych herbat ekspresowych utrzymują się w prawdzie, ale na masowym rynku i tak o popycie decyduje nie wysoka, jakość, a cena i uniwersalność produktu. Jest też szansa, że kiedyś wrócimy do sproszkowanych brykiecików, jednej z pierwszych form występowania herbaty.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)