Dobroczynna moc zielonej herbaty

Właściwości zielonej herbaty jest tak wiele, że trudno je wszystkie policzyć. Powszechnie uważa się, że ma ona cudowną właściwość zmniejszania cholesterolu, a tym samym zbawiennie wpływa na odchudzanie. Oprócz tego herbata ta obniża poziom cukry, zapobiega miażdżycy, a nawet zmniejsza ryzyko zawału.

Profilaktyczne picie herbaty jest także bardzo pomocne w leczeniu zaburzeń żołądka, wrzodów, czy też nadkwasoty. Lekarze zgodnie potwierdzają także przeciwnowotworowe właściwości tego naparu.

Zielona herbata charakteryzuje się także tym, że posiada duże ilości witaminy C, które chronią organizm człowieka oraz zapobiegają wszelkiego typu infekcjom, jak na przykład: grypie, biegunce, czy też przeziębieniu. Ciekawostką jest fakt, że japończycy uważają ją także za napar, który jest w stanie dać długowieczność.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)