Dawkowanie herbaty

Oprócz parzenia istotne jest również dawkowanie – należy wiedzieć ile suszu powinniśmy przygotować, aby nasza herbata smakowała jak najlepiej – aby wydobyć z niej najlepszy aromat. Istnieje zasada ogólna, która mówi, że na jedną filiżankę herbaty przypada jedna łyżeczka suszu. Poniżej znajdują się jednak bardziej szczegółowe wytyczne, zarówno w związku z parzeniem jak i dawkowaniem.

Najlepsza herbata

Ostatnio skupialiśmy się na istocie wyboru herbaty, jaka będzie koić nasze zmysły, daliśmy Wam do zrozumienia jak istotne jest nie tylko parzenie, ale również podawanie herbaty. Każdy z tych elementów, może znacząco wpłynąć na jej smak, a więc warto byłoby posiąść niezbędną wiedzę.

Warto jest rozszerzyć ten wątek – kiedy już wybierzemy herbatę, przychodzi czas na parzenie. Czy to zielona herbata, czy herbata Yerba Mate, a może jeszcze inny ulubiony przez nas typ – każda z nich zasługuje na odpowiednie traktowanie. Parzenie to kwestia niezwykle istotna.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)