Co dalej?

Gotowanie wody również ma znaczenie – aby uzyskać pełnię aromatu, powinniśmy gotować wodę do stanu tak zwanego „białego wrzenia”. Pod żadnym pozorem nie wolno jej przegotować! Proces ten składa się z 3 etapów:

Pierwszy etap to moment, kiedy pęcherzyki powietrza odrywają się od dna i ścian czajnika, wtedy pojawiają się na powierzchni wody. Jest to etap, po którym następuje drugi, właściwy i najważniejszy moment – etap drugi. Woda zaczyna wrzeć, pęcherzyki gwałtownie się unoszą, a woda sprawia wrażenie mętnej – to właśnie „białe wrzenie”.

Na tym etapie powinniśmy zakończyć – w przeciwnym wypadku woda będzie przegotowana, a wtedy z pewnością nie osiągniemy odpowiedniego efektu.

Czego nie wolno?

Zabrania się kilkukrotnego gotowana tej samej wody – herbata zalewana taką wodą z pewnością straci na wartości, jej aromat i smak nie będą już tak intensywne jak być powinny.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)