Chińska herbata

Przez setki lat jedynie chińska herbata znana była w tak zwanym: zachodnim świecie. Początkowo, zarówno w Chinach, jak i w innych krajach świata, pito wyłącznie napar, jakim była zielona herbata. Choć w ojczyźnie herbaty konsumuje się sporą część produkcji, to i tak Chiny, zajmuje drugie, po Indiach miejsce wśród jej eksporterów.

Obok czarnej, najbardziej popularnej na zachodzie, Chiny dostarczają na światowy rynek także herbatę zieloną, oolong i białą. Zielone i czarne herbaty trafiają do sprzedaży w postaci rozmaitych mieszanek, także aromatyzowanych. Zielona herbata pojawia się w sprzedaży uformowana w kształt kuleczek kwiatów chryzantemy i rozmaitych zwojów.

W Chinach można trafić także na herbaty prasowane w dość duże formy kul lub ptasich gniazd, które na rynkach zachodnich są mniej znane. Z małymi wyjątkami, takimi jak: Lapsang Souchong, Gunpowder, czy też Keemun, większości wytwarzanych w Chinach herbaty nie znajdziemy na półkach supermarketów europejskich. Niektóre z nich, nawet w Chinach, można kupić tylko w elitarnych sklepach.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Wszelkie prawa zastrzeżone (C)