Akcesoria

Przygotowywanie aromatycznej herbaty wiąże się ze skrupulatnie wykonywanymi czynnościami – parzenie, nasiąkanie, gotowanie wody, wszystko to odgrywa znaczącą rolę. Traktując ten proces niezwykle poważnie, warto odwiedzić specjalistyczne, bogate w wielorakie produkty sklepy, w których na pewno znajdziemy przydatne akcesoria.

Co nam się przyda?

Sitko – podstawowy i najbardziej istotny element, przydatny podczas przygotowywania napoju herbacianego. Kiedy nie interesuje nas herbata w torebkach i wykorzystujemy liście, klaruje się jedna zasada – im większe sitko, tym lepsze. W większym sitku liście mogą rozwinąć się znacznie lepiej, a dzięki temu wydobywa się najlepszy smak i aromat herbaty.

Zaparzacze – kolejny ważny element – zawiesza się je w czajniku, a jak mówi zasada – większe w tym wypadku oznacza lepsze. Herbata ma w nich bardzo dużo miejsca do rozwinięcia, dlatego podobnie jak w przypadku dużego sitka, pozwalają na osiągnięcie najlepszego smaku.

Podgrzewacze – trzeci przydatny rodzaj akcesoriów. Jak sama nazwa wskazuje – służą do podgrzewania herbaty, która dzięki stawieniu na nich czajnika, utrzymuje odpowiednią temperaturę. Należy pamiętać o jednym – na podgrzewaczu nie stawia się pustego czajnika, bowiem możemy doprowadzić do jego pęknięcia.

Witaj na moim blogu! Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii, bloga prowadze w formie pasji. Zamieszczam tutaj ciekawe informacje dotyczące zdrowego trybu życia i medycyny. Zapraszam do czytania!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)